Радио Милева
Бескрајна среќа

Свети мајчинска љубов во нејзините очи: Турската актерка попозната како Хурем Султан позираше со двете наследнички (фото)

Свети мајчинска љубов во нејзините очи: Турската актерка попозната како Хурем Султан позираше со двете наследнички (фото)
фото:мерием узерли/инстаграм/urban_ruths_photography

Турската актерка, Мерием Узерли (37), или попозната како Хурем во популарната серија „Сулејман Величествениот“, ги разнежни фановите со фотографија заедно со своите наследнички.

Убавата Хурем позираше со своите ќерки Лара и Лил Кои.

Мерием ја држи во рацете новородената ќерка, , а нејзините обожаватели велат дека убавата Хурем по долго време изгледа посреќно од кога било, особено на фотографијата каде ги гушка своите наследнички.

Актерката овој момент со своите ќерки го објави на својот Инстаграм профил, а за само неколку часа имаше повеќе од половина милион лајкови.

Инаку, идентитетот на таткото на втората ќерка на актерката останува во тајност.

Останати вести од Радио Милева