Радио Милева
каква мајка-таква ќерка

Сваќата на Брена е топ риба: Борка како да и е сестра, а не мајка на Прија! (ФОТО)

Сваќата на Брена е топ риба: Борка како да и е сестра, а не мајка на Прија! (ФОТО)

Александра Пријовиќ и заради тазе мајчинствотои заради коронапандемијата најголемиотдел од  времето го минува заедно со своето семејство, а во еден момент ја сними и нејзината мајка Борка Михајловиќ.

Мајката на пејачката, како што велат корисниците на социјалната мрежа, изгледа фантастично. Имено, сваќата на Брена е топ риба, па затоа и ги собра сите комплименти.

„Ја имам најубавата мајка“, напиша Александра на Инстаграм и веднаш следеа пофалби.

„Изгледате како сестри“, „Сега знаеме на кого си ангелски убава“, „Што не кажа на време, дека мајка ти е вака убава“, „Крушата под круша паѓа“… и сл.

Прија неодамна откри кога првпат помисли дека е среќна, успешна и остварена жена.

„Дефинитивно кога мојата прва песна постигна голем успех, кога мојот труд и работа добија поголема димензија на успешност, кога го запознав Филип, а најголемата среќа ја почувствував кога се роди Александар, бидејќи тоа е, на крајот на краиштата, навистина најголемата  среќа во мојот живот“ – рече неодамна пејачката.

Останати вести од Радио Милева