Радио Милева

Свадбарки од милион долари: Сузана Турунџиева и ќерката блеснаа на свадба (фото)

Свадбарки од милион долари: Сузана Турунџиева и ќерката блеснаа на свадба (фото)
фото: Принтскрин/инстаграм

Свадбите и свадбените денови се моменти кои ќе ги паметиме долго време, посебно ако станува збор за некоја блиска личност од кругот на семејството и потесниот круг на пријателите.

На таква свадба во месец август присуствуваше Сузана Турунџиева.

Имено, тогаш се омажи нејзината ќерка Лора, а Сузи не ја криеше среќата поради свадбата на ќерката.

фото: фејсбук/лоратурунџиева

Подоцна, среќата се зголеми кога во нивното семејство пристигна новиот член односно Лора стана мајка, а  Сузана – баба.

Среќните моменти на Турунџиева продолжуваат.

Па така, викендов Сузана и нејзината помала ќерка Матеа присуствуваа на свадба.

За оваа прилика Сузана и Матеа се одлучија за бели комбинации кои одлично им прилегаа на нивните фигури.

фото: Принтскрин/инстаграм/сузанатурунџиева

Веруваме дека и од оваа свадба си заминале со многу убави спомени кои ќе ги паметат.

Останати вести од Радио Милева