Радио Милева

Свадбари од милион долари: На кумовите Перо Антиќ и сопругата им изгоре „ќесето“ (фото)

Свадбари од милион долари: На кумовите Перо Антиќ и сопругата им изгоре „ќесето“ (фото)

Започна сезоната на свадби и свадбени церемонии, па покрај ќесето на младоженците, се празни и ќесето  и на кумовите.

Кошаркарот Перо Антиќ и неговата сопруга Ружица Антиќ присуствуваа на свадба кај Горан и Ела. Младоженците за овој важен ден како кумови ги одбраа Перо и Ружица.

💍 @gorangoksi #ZivotMoj#Zasekogash#Vistinski ❤

A post shared by @ elala.04 on

Сопругата на Антиќ сподели фотографија на социјалните мрежи од атмосферата на свадбата, па и самата се пофали дека тие се кумовите. Па, како што вели во песната „Еј море куме, бре, ќесето ти изгоре!

Кумови 😍

A post shared by Ruzica Antic (@ruzicaantic) on

A кумата Ружица во долг црн фустан изгледаше прекрасно.

Thank u @thejovanafilipovic for this amazing dress. 👑

A post shared by Ruzica Antic (@ruzicaantic) on