Радио Милева

Сузана Турунџиева со новогодишна порака: „Немав време да ја дезинфицирам целата куќа“

Сузана Турунџиева со новогодишна порака: „Немав време да ја дезинфицирам целата куќа“

Почетокот на Новата година е полна со празнични честитки за здравје, љубов, среќа,успех и нереализирани желби да станат реалност.

Македонските јавни личности преку социјалните мрежи ја честитаа Новата и ги изрзија своите желби за следните 12 месеци.

Сузана Турунџиева на својот „Фесјбук“  сподели статус посветен на крајот на претходната и почетокот на Новата година.

foto: facebook

„Не стигнав да ја изгланцирам и дезинфицирам целата куќа, ниту да избришам детално прашина насекаде… како што не стигнав ни да ги светнам прозорците, плакарите и да ги исперам завесите на истекот на 2018… Немам јас време за такви “домаќинлуци”… Но затоа успеав да ја отстранам целата “мувла” и “прашина” од моите мисли, да ги “проветрам” моите чувства, и да ги отстранам сите “инсектициди” и “штеточини” кои ми ја крадеа енергијата во 2018та. Да живее 2019та и сите прекрасни нешта кои ме очекуваат во неа“, напиша Турунџиева на социјалните мрежи.

 

Инаку, таа 2018та година сигурно ќе ја памети по свадбата на нејзината ќерка, Лор Турунџиева која се случи кон крајот на месец август.

А во 2019та година Сузана ќе се реазлира во улогата на баба, односно нејзината ќерка е бремена и водителката ќе го добие своето прво внуче.

foto: Printscreen/facebook