Радио Милева

Сузана, сопругата на Саша Поповиќ го прослави 50-от роденден: Пејачката се пофали со тортата од семејството (фото)

Сузана, сопругата на Саша Поповиќ го прослави 50-от роденден: Пејачката се пофали со тортата од семејството (фото)
фото:сузана јовановиќ/инстаграм

Познатата српска пејачка Сузана Јовановиќ наполни 50 години и го прослави својот јубилеен роденден.

Сопругата на директорот на „Гранд“ продукција, Саша Поповиќ на својот Инстаграм профил објави каква роденденска торта добила од семејството.

Она што се забележува е дека на едноставната торта го има логото на модниот бренд „Луј Витон“, кој веројатно е еден од нејзините омилени, па затоа членовите на семејството одлучиле да и подарат токму таква.

фото:сузана јовановиќ/инстаграм

„Благодарам на моето прекрасно семејство“, напиша Сузана.

Фановите и честитаа на пејачката за роденденот и им посакаа се најдобро.

фото:сузана јовановиќ/инстаграм

Сузана многу ретко е активна на својот Инстраграм, но овој пат по повод роденденот, ги почести следбениците со све фотографии.

Останати вести од Радио Милева