Радио Милева

Сузана Манчиќ е жртва на сајбер криминал

Сузана Манчиќ е жртва на сајбер криминал

Водителката и некогашната лото девојка, Сузана Манќиќ доживеа голема непријатност, но и покрај проблемите успеа да се снајде и да пријави во полиција.

Како што објасни таа била жртва на сајбер криминал.

„Синоќа околу полноќ ми беше хакиран телефонот. Доколку забележите чудни пораки и линкови не отварајте, содржат вируси и се вознимирувачки. Доколку сте и вие мета пријавите во полиција, јас веќе го направив тоа, се обрати Сузана на сите со кои е во контакт.

 

View this post on Instagram

 

Izvrsna sminka i frizura, hvala Nina! Bluza NaKo fashion Šifra Despot

A post shared by Suzana Mancic (@mancic.suzana) on