Радио Милева
„Кога мајка ми замина...“

Сузана Манчиќ искрено за мајчинството и животните ситуации кои тешко ги преживеала

Сузана Манчиќ искрено за мајчинството и животните ситуации кои тешко ги преживеала
фотосузана манчиќ/инстаграм принтскрин

Водителката и познато ТВ лице Сузана Манчиќ признава дека се чувствувала како самохрана мајка, а зборувала и за најтешкиот удар во нејзиниот живот.

– Ништо не е тешко кога си Сузана Манчиќ. Господ ме погледна и кога се разведов, немав работа и приход, но одеднаш се се случи. Не се мачев многу како самохрана мајка. Да се биде самохрана мајка за обична Србинка е друга приказна, но за мене не беше така. Секогаш имаше машки фигури, но најтешко ми беше кога мајка ми замина, тоа беше голем удар. Мажите не можат да помогнат нешто – Сузана беше искрена во шоуто „Премиера викенд специјал“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzana Mancic (@suzanamancicofficial)

Останати вести од Радио Милева