Радио Милева

Сузана Гавазова со нив имиџ: Од русокоса до црнокоса…повторно со нова фризура (фото)

Сузана Гавазова со нив имиџ: Од русокоса до црнокоса…повторно со нова фризура (фото)
фото: Инстаграм

Велат дека жините најчесто се одлучуваат за нов изглед и имиџ кога им се случува некоја промена или нешто ново во животот.

Ова правило очигледно важи за фолк пејачката Сузана Гавазова која неодамна се отсели од Шведска каде живееше и се врати на домашен терен, а веројатно тоа беше доволно за да направи стилска трансформација, најпрвин за себе, сопругот, па и публиката.

До неодамна Сузе беше во јатото русокоси, а неодамна се пофали со новата промена односно премина во црнокоси.

фото: Инстаграм

Меѓутоа, изгледа дека деновиве Сузи повторно направила нова промена. Овој пат ни црно коса, ниту русокоса.

фото: Инстаграм

Ако се водиме по последните нејзини објави на социјалните мрежи, Гавазова ја променила бојата на косата во кафеава.

Освен што сега е бринета, Сузе ја потскратила косата и има и шишки.

фото: Инстаграм

Под објавата имаше само позитивни и убави коментари за новиот изгледа на македонската пејачка.

„Вистинска мачка“, „Убавица и дама“, „Најубавото македонско девојче“ се само некои од коментарите.

Како ви се допаѓа новиот имиџ на Гавазова?

фото: фејсбук

Останати вести од Радио Милева