Радио Милева
нова тура фискултура

Сузана Гавазова покажа на што седи додека се поти: Вака се станува „створена за грев“ (ВИДЕО)

Сузана Гавазова покажа на што седи додека се поти: Вака се станува „створена за грев“ (ВИДЕО)

Дамите, особено оние од естрадата  се перфекционисти кога е во прашање нивниот изглед, па затоа штом стават некој грам вишок или за да ја одржат својата килажа, витата става и совршената фигура, постојано се фрлаат на нова тура – фискултура!

Македонската фолкерка Сузана Гавазова важи за една од најзгодните пејачки на естрадата. И тоа не само на нашата, што пополека почна и да го докажува и остварува, ама за да биде регионална ѕвезда, не треба само во пеење и хитови со конкуренцијата да се натпреварува. Музиката денес се „слуша и со очи“, па затоа Гавазова решила да го исцеди и последниот грам вишок од себе заради телесна корекција и својата става да ја доведе до перфекција.

Свесна дека за било кој успех потребно е многу работење, Сузана се фрли на интензивно потење, па по студиото и кафеаната, втор дом и е теретаната!

Таа уште од порано добро ја знае лекцијата: „Ако сакате да бидете вити, фатете се за спортски реквизити“, па за тоа кај згодната струмичанка нема зафркавање… Има само многу вежбање и себедавање!

Внесена во вежбите, Сузана задишана збревта, дефинирајќи го секое мускулче на своето тело, при тоа работејќи не само на дефиниција туку и на набивање кондиција…

За да биде силна, издржлива и доминантна и во секој миг да може да се справи со секој нов предизвик! Па како што е редот, покрај видеата за нејзините хитови, Гавазова сними и кусо видео со мала панорама на она што го прави во теретана!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzana (@suzanagavazova) on


Во моментов актуелните вежби и справата на која тие се прават,  Сузана покажа, додека се поти – на што седи, а времето ќе покаже, дали тоа вреди!

И додека сексапилната струмичанка покажа како изгледаат физичките подготовки за да бидеш „створена за грев“, наголемо се врти нејзината нова песна со српската „Сеќање на твој грех“ , а наскоро и македонската верзија, која покажува дека Сузана Гавазова е една од ретките која е родена, а сега и подготвена да биде фолк ѕвезда не само во Македонија.

 

 

 

 

 

 

 

Останати вести од Радио Милева