Радио Милева

Сузана Гавазова ја покажа сестра си со која неодоливо личат една на друга (фото)

Сузана Гавазова ја покажа сестра си со која неодоливо личат една на друга (фото)
фото:фејсбук/сузана гавазова

Фолк пејачката Сузана Гавазова од неодамна ја промени својата адреса на живееење, па од далечната Шведска реши да си се врати дома, во родната Македонија и заедно со сопругот и двете ќеркички да живеат во Скопје.

Уште додека живееше во странство, пејачката изјавуваше дека не успеала да се навикне и дека постојано посакува да биде на домашен терен, во својата земја. Сега, бидејќи и се исполни посакуваната желба, таа почесто може да го гледа семејството, мајка си, татка си и сестрата, како и останатите блиски роднини, пријтели, колеги …

Сузе деновиве беше заедно со смејството , па бидејќи се собраа сите, таа направи неколку фотографии на Инстаграм за да го овековечи моментот за спомен.

фото:инстаграм/сузана гавазова

Првин го фотографираше тато, потоа мама и на крај дада.

Родеителите на Сузе досега сме ги виделе неколкупати, но нејзината сестра не.

фото:инстаграм/сузана гавазова

-Сестра моја ,напиша Гавазова каде позира убавата дама со која неодоливо личат една на друга.


Мама и тато секако беа најсреќни до своите насмеани и весели убавици.

Останати вести од Радио Милева