Радио Милева
порасна наследничката

Султана на Наташа Малинкова наполни 18 години: „Од денес започнува ново поглавје во твојот живот“

Султана на Наташа Малинкова наполни 18 години: „Од денес започнува ново поглавје во твојот живот“
фото: инстаграм/наташа малинкова

Пејачката Наташа Малинкова како и нејзините колеги и колешки од музичката бранша моментално е на пауза од концерти, настапи, снимање нови музичка парчиња поради коронавирусот.

Иако повеќето од музичарите се активни на социјалните мрежи објавувајќи секојдневие од својот живот, тоа не е случајот и со Милинкова.

Сепак, пејачката деновиве имаше убав повод за славење односно полнолество на нејзината постара ќерка Султана.

По тој повод, Наташа на својот „Фејсбук“ објави фотографија со својата наследничка и славеничка, а во описот напиша:

„Вака те држвев точно пред 18 години кога те родив. Му благодарам на Бог што те имам моја паметна и убава….Летај птицо моја. Од денес започнува ново поглавје во твојот живот. Те сакам мама“, пишува до објавата на која е прегрната наследничката.

фото: фејсбук

Под објавата се нижеа честитки и убави желби за славеничката.

Инаку, освен Султана, Малинкова ја има и помалата ќерка Емилија.

 

фото: инстаграм/наташа малинкова

Честитки!

Останати вести од Радио Милева