Радио Милева
Гола порака

Студот не и пречи: Водителката се соблече сосема гола на снегот (фото)

Студот не и пречи: Водителката се соблече сосема гола на снегот (фото)
фото:инстаграм/принтскрин

Кристина Педроче, шпанска водителка, покажа храброст фотографирајќи се скроз гола на снегот.

И покрај снежното невреме кое парализираше делови од Шпанија, водителката реши да направи „хит“ фотографија, која ја објави на социјалните мрежи.

На својот профил на Инстаграм, таа објави фотографија на која седи целосно гола во снегот, со прекрстени нозе и позира како за медитација или молитва.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CristiPedroche🦋 (@cristipedroche)

“Сите знаеме колку е убава сцената кога паѓа снег надвор. Сепак, важно е и да погледнеме внатре во себе”, напиша таа во описот.

Останати вести од Радио Милева