Радио Милева

Страшно, како да не се погледнала во огледало: Ова е најужасното издание на Анабела Атијас (фото)

Страшно, како да не се погледнала во огледало: Ова е најужасното издание на Анабела Атијас (фото)
фото:инстаграм/анабела

Српската пејачка Анабела Атијас деновиве е во фокусот на медиуимите и јавноста поради разводот од сопругот Андреј Атијас.

Информациите и изјавите поврзани со нејзината приватност и семејството, секојдневно се дел од жолтиот печат на регионалните медиуми.

Токму меѓу редовите напишани за Анабела се најде и една фотографија од која повеќето останаа зачудени како ли можеше да се појави во вакво издание, односно лоша шминка која изгледа како да не ја видела во огледало.

фото:соња спасиќ

Пејачката има толку многу бела пудра од која изгледа како дух, а разликата со тенот на нејзината кожа кај вратот е драстично поразлична. Ако пак некој стилист бил задолжен за ова дело, под итно треба да го промени.

Останати вести од Радио Милева