Радио Милева

Страшни фотографии од лице место: Автомобилот на водителката на „Пинк“ со траги од крв (фото)

Страшни фотографии од лице место: Автомобилот на водителката на „Пинк“ со траги од крв (фото)
FOTO: INSTAGRAM

Водителката на утринската програма на ТВ „Пинк“, Деа Ѓурѓевиќ, утрово доживеа тешка сообраќајна несреќа на Вождовац , кај болницата „Др. Драшиша Мишовиќ“.

Како што пишува српски „Блиц“, Деца одела на работа како и секое утро, меѓутоа доживеа сообраќајка, а нејзиниот колега ја видел на лице место.

FOTO: RAS SRBIJA

Несреќата во која е повредена водителката се случила кога два автомобили налетале еден на друг, за потоа во неа да удри автобус, а потоа уште еден автобус удрил уште еден автомобил.

FOTO: RAS SRBIJA

Во тек е операцијата на VMA, каде лекарите се борат да ја спасат раката на водителката која и ја повреди едниот автобус.

FOTO: RAS SRBIJA

На фотографиите се гкледа смачканиот автомобил кој го возела Деа, како и трагите од крв со кои е прекриен, а кои се гледаат и на асфалтот покрај возилото.

FOTO: RAS SRBIJA

Еден дел од автобусот е доста оштетен, а трагите од ударот се гледаат и на оградата.

Останати вести од Радио Милева