Радио Милева
иронија на судбината

Страотна приказна за Божана Вујиновиќ, бившата девојка на Аца Лукас: Нарачал проститутка, му дошла ќерка му, па татко и си пукал себе си во глава!? (ФОТО)

Страотна приказна за Божана Вујиновиќ, бившата девојка на Аца Лукас: Нарачал проститутка, му дошла ќерка му, па татко и си пукал себе си во глава!? (ФОТО)

Таткото на Божана Вујиновиќ, Божо Вујиновиќ, се самоубил кога открил дека неговата ќерка е проститутка, ексклузивно дознава Курир.рс! Се шпекулира во Бања Лука, но и во белградските кругови, дека  Вујиновиќ си го одзел животот пукајќи си во главата затоа што не можел да го поднесе фактот дека неговата наследничка се занимава со најстариот занает.

Откако се дознало за оваа трагедија што и се случи на една од најпознатите српски Плејбој зајачици  пред десет години, новинарите се обиделе да ја контактирааат и да и ги објаснат деталите до кои дошче, но, таа не сакала да зборува за несреќата на нејзиниот родител, туку поранешната девојка на Аца Лукас само кратко изјавила дека нема коментар.

Иако нејзиниот татко ја однел со себе вистината во гроб, постојат две верзии за тој шокантен настан. Според кажувањата на некои од нејзините „колешки од бизнисот“, Божо бил всушност оној на кого пријателите му донеле девојки за забава, а меѓу нив се појавила и неговата наследничка. Кога ја видел пред вратата, се шокирал, бидејќи не очекувал дека ќерка му ќе дојде „во кревет“. Таа вечер ја вратил дома и наскоро потоа се самоубил.

Според втората верзија, се вели дека нејзиниот татко ја пронашол на шипка во еден бар во Бања Лука, каде ја започнала својата кариера. Некои негови пријатели му кажале дека неговата ќерка е анимир дама во бордел, па тој дојде со пиштол во раката тргнал да се увери во тоа. Кога ја здогледал,  не можел да издржи да се соочи со суровата вистина и извршил самоубиство пред сите. Во тоа време за настанот зборувала цела Босна.

Семејната трагедија го завила во црно семејството на Божана. Таа со години се обвинувала себе си за несреќата и смртта на нејзиниот родител, но сепак продолжила да се занимава со истата работа.

Вујиновиќ била апсена неколку пати за организирана проституција. Плејбој зајачицата, заедно со нејзината пријателка Александра Морача била уапсена во 2019 година во Црна Гора еден во луксузен хотел во Бечиќи, заради наводна проституција. Девојчките наводно биле уапсени во хотелска соба додека биле со клиенти од Турција.

Пред три години, таа исто така завршила зад решетки заедно со старлетата Мими Оро во акција за сузбивање на елитната проституција. Потоа, нејзиното име, заедно со уште неколку други, ќе се најде во документацијата на најпознатиот естраден макро.

Нејзиниот живот бил бурен, па во 2016 година доживеала и физички напад, кога заедно со еден свој пријател биле нападнати во белградската населба Дорќол. Тогаш  и биле искршени три заба.

Легло на елитната проституција организирана од Михајло Максимовиќ било откриено во еден луксузен хотел во Белград. Меѓу девојките кои „склопиле бизнис“ со богат Арап била и зајачицата на Плејбој, Божана, за која се знаеше дека некое време му беше и официјална девојка на фолк ѕвездата Аце Лукас, но нивната романса не траеше долго.

Фото: Инстаграм принтскрин/bozanavujinovic/kurir.rs

 

Останати вести од Радио Милева