Радио Милева

Сторми, ќерката на Кајли Џенер итно хоспитализирана!

Сторми, ќерката на Кајли Џенер итно хоспитализирана!
фото:инсатграм

Најмладата сестра Кардашијан, Кајли Џенер, деновиве се огласи на социјалните мрежи како на следбениците, особено кон сите мајки, сподели колку била исплашена за здравјето на ќерката Сторми.

Имено, Кајли објави фотографија од Сторми која завршила во болница поради силна алергиска реакција.

фото:инсатграм

-Поминав еден ден во болница со моето бебе. Имаше алергиска реакција, но сега е 100% во ред, па се вративме дома, напиша ријалити ѕвездата, која нажалост ги доживеа и оние не така убави моменти на мајчинството.

фото:инсатграм

-Ништо веќе не е важно кога вакви нешта се случуваат. Нека Бог ги благослови сите мајки со болни деца. Ја праќам целата позитивна енергија кон вас, закчучи младата мајка Кајли Џенер.

Останати вести од Радио Милева