Радио Милева

Стомак до заби: Богдана Ражнатовиќ влезе во деветтиот месец од бременоста, а сестра и објави домашно видео од разнежнетата трудница (видео)

Стомак до заби: Богдана Ражнатовиќ влезе во деветтиот месец од бременоста, а сестра и објави домашно видео од разнежнетата трудница (видео)
фото:вељко ражнатовиќ/инстагам

За најдоцна еден месец, семејството Ражнатовиќ ќе се прошири за уште еден член.

Сите се во исчекување на малиот Жљеко кој ќе го носи името на неговиот дедо, а идната мама веќе има стомак до заби.

Бојана Родиќ, сестра на Богдана Ражнатовиќ, на својот Инстаграм профил објави видео од својата бремена сестра и напиша дека влегла во деветти месец од бременоста.

Поточно, таа објави видео од Богдана како го гали кучето кое и седи во скут и напиша:

„Мојата љубов денес влезе во деветтиот месец. Уште малку“, пишува нетрпеливата тетка.

Останати вести од Радио Милева