Радио Милева

Стефан Живојиновиќ: „Нема да дозволам родителите да ми купуваат пелени за бебето“

Стефан Живојиновиќ: „Нема да дозволам родителите да ми купуваат пелени за бебето“
фото: Инстаграм

Поголемиот син на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, Стефан Живојиновиќ тргна по стапките на неговата мајка.

Иако Живојиновиќ веќе не живее со неговите родители, тој смета дека не е доволно самостоен за да формира семејство односно да се ожени и да има деца.

Стефан потекнува од богато семејство, но тој вели дека не сака да биде зависен од неговите родители.

„Така е. Прво што треба да направиш е да бидеш стабилен и да имаш финансиска сигурност. Не можам да поднесам родителите да ми даваат пари за пелени за бебето. Затоа не размислувам за тоа, гледам да работам. Колку толку сум независен, но не е тоа – тоа“ вели Живојиновиќ за „Сцена“.

фото: инстаграм

Младиот пејач неодамна раскина со девојката, а сега вели дека нема потенцијална партнерка и не брза да ја најде.

„Кога ќе биде, ќе биде јавно. Засега нема ни потенцијални, уживам и мислам дека се уште не е време за мажачка“ вели синот на фолк дивата.

За потсетување, младиот пејач неодамна ја издаде песната „У другом животу“ и истакна дека е посветена на неговата поранешна девојка од Бугарија.

Останати вести од Радио Милева