Радио Милева
Се уште не го запознала сватот

„Ставив ботокс во челото, ќе бидам супер баба“: Гоца Божиновска за синот, снаата и бременоста

„Ставив ботокс во челото, ќе бидам супер баба“: Гоца Божиновска за синот, снаата и бременоста
фото:гоца божиновска/инстаграм принтскрин

Пејачката Гоца Божиновска наскоро ќе стане баба, а сега искрено проговори за нејзиниот син Мирко Шијан и односот со нејзината идна снаа Бојана Родиќ, но призна и дека ставила ботокс, со цел да се освежи пред доаѓањето на внуците.

– Ставив ботокс на челото. Ќе бидам одлична, супер баба, како и да ме викаат! Со нетрпение го чекам тоа, иако Мирко никогаш не ми спомна брак и деца – рече Гоца.

– Синот многу се смири. Тој седи дома и е посветен на себе и на својата девојка. Ќе видиме дали е подготвен за родителство само кога ќе се роди бебето. Не можам да зборувам за тоа, мојот Мирко е секогаш моето бебе за мене – вели пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goca Bozinovska (@gocabozinovska)

– Јас и мојот покоен сопруг бевме максимално посветени на нашите деца, ќе биде одлично ако Мирко повлече на нас. Сега е на мене да осигурам дека снаата секогаш ќе се грижи во куќата, ќе дадам се од себе да им помагам што е можно подолго. Како да е родена во нашата куќа, имаме одлична врска. Јас се грижам за неа и постојано и велам да носи влечки и да не биде боса – изјави фолкерката и откри дека планираат венчавка пред раѓањето на детето.

– Пред бебето е планирана венчавка, нормално. Се надевам дека ситуацијата ќе го дозволи тоа. Ангажмани ќе има, но нема детали, тоа ќе се случи спонтано – вели Божиновска. Пејачката е во контакт со сваќата, додека се уште не се сретнала со сватот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goca Bozinovska (@gocabozinovska)

– Разговарав со мајката на Бојана, посакувавме едни на други, внуците да бидат здрави и среќни цел живот. Не го запознав нејзиниот татко, полека, сè е сè уште свежо, деновиве ќе се сретнам – вели пејачката и вели дека многу колеги и честитале.

– Џани прв ми честиташе! Тој беше навистина среќен, а потоа многумина од моите најблиски ми посакаа среќа – рече Гоца.

Останати вести од Радио Милева