Радио Милева
повредена...

Старлетата и бивша ријалити учесничка во „Задруга“ настрада во сообраќајна несреќа: „Жива сум, но боли… многу боли“ (ФОТО)

Старлетата и бивша ријалити учесничка во „Задруга“ настрада во сообраќајна несреќа: „Жива сум, но боли… многу боли“ (ФОТО)

На социјалната мрежа Инстаграм, старлетата Наташа – Москва ги вознемири своите следбеници сликајќи се како лежи и носи таканаречена „шанцова јака“ околу вратот. Популарната натпреварувачка во втората сезона на реалното шоу „Задруга“ преживеала сообраќајна несреќа.

„Жива сум, но боли… многу ме боли“ – изјавила  ријалити вездата. Москва објаснила дека станува збор верижниот судир, во кој и самат била учесник.

„Имав сообраќајна несреќа. Тоа беше верижен судир во Загреб, но не по моја вина“ -кусо рекла Наташа. Во оваа несреќа Москва го повредила вратот.

„Дислокација, исчашување и изместување на зглобовите и лигаментите во пределот на вратот“ – се наведува во извештајот на лекарот откако Наташа завршила со брза помош в болница.

Останати вести од Радио Милева