Радио Милева

Станува збор за огромна сума: Eве колку пари троши Јелена Карлеуша за снимањата на Гранд

Станува збор за огромна сума: Eве колку пари троши Јелена Карлеуша за снимањата на Гранд
фото: Принтскрин/инстаграм

Јелена Карлеуша на секое снимање на „Ѕвездите на Гранд“ се појавува во оригинални модни комбинации, а откри дека чинат цело богаство.

„Откако сум во Гранд, а тоа веќе се четири години, на облека потрошив милион евра. Многу потрошив на Поповиќ“ изјави Јелена во „Ѕвезде Гранд Специјал“.

Карлеуша во една прилика изјави дека без сопругот не би имала пари за леб бидејќи сите пари ги троши на гардероба.

„Сите пари ги трошам на модни паричиња. Душко е задолжен да ги плаќа сметките. Сакам скапи работи.Ќе ја видам цената и ако е скапо, знам дека е квалитетно“ вели пејачката.

Така оваа пејачка има чанти кои чинат и по 14 000 евра, а неодамна во „Ѕвездите на Гранд“ се појави во комбинизон кој нема чини 5 155 евра.

Калруеша неодамна на настап се појави во комбинација на Мики Маус за која издвои 1200 евра.

Останати вести од Радио Милева