Радио Милева

Стана македонската Мерлин Монро: Марјана со нов изглед и поглед кој „убива“ (фото)

Стана македонската Мерлин Монро: Марјана со нов изглед и поглед кој „убива“ (фото)

На неодамна одржаната забава и ревија по повод рестартирањето на естрадниот ТВ магазин „Бекстејџ“, Лото девојката и модел Марјана Станојковска на сцената се појави во улога на македонскта Мерлин Монро изведувајќи ја преку танц и песна познатата  “Diamonds are a girl’s best friend “.

Атрактивна, маркантна, шармантна, Марјана блесна во тесна розова тоалета која ја стакој нејзин атрибут.

Веројатно инспирирана од она што и се случуваше деновиве, а веројатно и тековните трендови кога е фризурата во прашање, таа реши да направи една впечатлива промена на себе.

Секако, остана русокоса, но сега има пократка коса со која неодоливо потсетува на Мерлин Монро.

Новата фризура ја „промовираше“ во автомобил со заводлив поглед и црвени тренди очила со мачкаст облик.