Радио Милева

Српските медиуми за пејачката: Ќе ви падне вилицата, Тамара Тодевска како од мајка родена (фото 18+)

Српските медиуми за пејачката: Ќе ви падне вилицата, Тамара Тодевска како од мајка родена (фото 18+)

Тамара Тодевска, која во Македонија може да се вброи во редот на најдобрите вокали, присутна е и во српските медиуми.

Таа за нив е  позрзана со сестра си Тијана Дапчевиќ, а периодов е актуелна со својата нова песна „Довидување таго“.

Пејачката на „Инстаграм стори“ сподели фотографија од 2015 година кога се фотографираше за еден познат македонски бренд, а на фотографијата Тодевска е топлес.

„На мажите ќе им падне вилицата: Тамара Тодевска како од мајка родена“, пишува порталот Еспресо.рс

Секако, ова беше доволно атрактивно иако старо, за тамара да се најде во повеќето наслови од српските портали.

фото: Принтскрин