Радио Милева

Српските медиуми тврдат дека Дара Бубамара ќе влезе во „Задруга 3“, а еве колку ќе заработи за еден месец

Српските медиуми тврдат дека Дара Бубамара ќе влезе во „Задруга 3“, а еве колку ќе заработи за еден месец
фото: Курир.рс/информер

Во саботата заврши реалното шоу Задруга 2, а веќе се зборува за учесниците во „Задруга 3“.

Како што пишуваат српските медиуми, наводно продукцијата преговара во Задруга да влезат Дара Бубамара и Катарина Живковиќ.

Наводно Дара и Каќа имаат посебни барања за да од септември влезат во реалното шоу.

„Ако се договорат со Пинк, Дара ќе биде најголемата ѕвезда во реалното шоу. Таа преговора со продукцијата и бараше на имотот во Шимановци да има апартман бидејќи не сака да ја дели собата со другите учесници“ вели извор и додава дека Дара побарала во „Задруга“ да спие колку сака.

фото: Принтскрин/инстаграм

„Таа не може да станува рано бидејќи има потполно друг биоритам. Навикната е да си легнува во зори и да станува доцна. Затоа инсистира камерата да ја сними дури попладне, кога ќе се разбуди насмеана и расположена. Исто така, на фолкерката и е важно за време на учеството во Задруга, да не го распушти телото“ тврди изворот.

Бубамара во апарманот на Шимановци би поминала месец дена, а за тоа ќе биде многу добро наградена.

„Во „Задруга“ ќе остане еден месец бидејќи заработува многу пари на тезгите, но и работи по три дена во неделата. За тие 30 дена во реалното шоу би излегла со 75 000 евра“ вели изворот.

И Катарина Живковиќ која победи во „Фарма 3“, ќе влезе во новата сезона на Задруга.

„Бараше често да ја посетува нејзиниот фризер, како и секогаш да има на располагање миникир, педикир и козметичар. Верува дека лесно може да освои “дупла круна“, но мора уште малку да размисли бидејќи објави нови песни и има многу закажни настапи“ тврди изворот.

Ни една од пејачките не се огласија по повод овие пишувања.

Останати вести од Радио Милева