Радио Милева

Српскиот спортист е позитивен на коронавирус, а пред три дена гостуваше во „Амиџи шоу“ и беше во контакт со 6 лица

Српскиот спортист е позитивен на коронавирус, а пред три дена гостуваше во „Амиџи шоу“ и беше во контакт со 6 лица
фото: марко јовановиќ/никола томиќ/ ата имагес/телеграф.принтскрин/фејсбук/убица мог оца

Одбајкарот Александар Атанасијевиќ во текот на вчерашниот ден (5 јуни 2020) дознал дека е позитивен на коронавирус, а само пред три дена гостуваше емисијата „Амиџи шоу“.

Во „Амиџи шоу“, освен Александар гости беа и актерите од филмот „Црвен месец“. Александар бил во контакт со водителот на емисијата, Огнен Амиџиќ и со уште 5 други гости.

фото: Принтскрин/јутуб

По тој повод се огласи и одбојкарот.

„Позитивен сум на коронавирус. Се уште не знам каде го добив. Се надевам дека не сум ги заразил моите пријатели и родители. Сега размислувам за тоа и сакам да оздравам што побрзо“ вели тој за Новости.

Александар времето за карантин го поминувал во Перуѓи каде што го оперирал и коленото.

Останати вести од Радио Милева