Радио Милева

Српскиот пејач стана татко по вторпат, а ќерката доби несекојдневно име

Српскиот пејач стана татко по вторпат, а ќерката доби несекојдневно име
фото: марија дејановиќ

Српскиот пејач Милан Динчиќ Динча и неговата сопруга Јелена Динчиќ го добија второто дете.

Имено, Јелена на свет донесе девојче на кое и дадоа несекојдневно име, име кое не е толку често. За нивната ќерка го одбраа името Митра.

Радосните вести на социјалните мрежи ги сподели сопругата на Динча.

„Митра Динчиќ. Добре ни дојде“, напиша таа.

 

View this post on Instagram

 

Mitra Dinčić 🌸 Dobro nam došla 🌸 @crazydincha

A post shared by J E L E N A D I N Č I Ć (@_jelena_dincic) on

Останати вести од Радио Милева