Радио Милева

Српската пејачка во Германија има вила од 10 милиони евра, а свекорот и е еден од најугледните бизнисмени

Српската пејачка во Германија има вила од 10 милиони евра, а свекорот и е еден од најугледните бизнисмени
фото: Инстаграм

Српската пејачка Јана Тодоровска се најде во центарот на вниманието кога во јавност испливаа детали дека поседува вила која вреди милиони.

Сега српските медиуми отидоа чекор понатаму и „чепнаа“ по богатото потекло на сопругот на Јана со кој е во брак од 1995 година.

фото: Инстаграм

Имено, пејачката е снаа на Свето Тодоровиќ кој има империја во Минхен и Белград. Неговите автомобили, возни паркови, катови со облека наликуваат на трговски центар бидејќи неговата почината сопруга сакаше секогаш да изгледа отмено.

На нивната свадба присуствуваа најпознатите и најугледните светски бизнисмени и медиумски личности. Но, Јана никогаш не зборуваше за тоа во јавност.

фото: Инстаграм

Нејзината свекрва, мајка на нејзиниот сопруг Иван, во Минхен има ланец од козметички салони.

Јана не се интеренсира многу богатството на свекорот кој сакаше таа да престане да пее и ужива во се што тој поседува.

Останати вести од Радио Милева