Радио Милева

Српската пејачка ја заразила и мајка си со корона: Се вклучи во емисија во живо и раскажа за тешкото и стресно искуство (фото)

Српската пејачка ја заразила и мајка си со корона: Се вклучи во емисија во живо и раскажа за тешкото и стресно искуство (фото)
фото:катарина дидановиќ/инстаграм/принтскрин

Пејачката Катарина Дидановиќ, која успешно ја заврши борбата против коронавирусот, и во овонеделното издание на шоуто „Премиера – викенд специјал“откри дека ги добила резултатите дека е негативна.

-Дозволете ми да кажам, честитки до вас, убавата Марија и тимот. Денес ги добив резултатите, јас сум негативна. Најлошото е готово, го победив вирусот. Јас бев виновна, во овој втор бран, не го одржав растојанието, не носев маска. Мислев дека имам настинка, кога сфатив дека го изгубив чувството за мирис, сфатив дека треба да се тестирам. Ја заразив и мајка ми, таа беше во тешка состојба. За среќа, сè заврши добро – рече Катарина.

фото:принтскрин/пинк/премиера викенд специјал

Што се однесува до симптомите, сите реагираат на свој начин. Јас имав стресни моменти, не беше познато како ќе заврши. Би сакала да се заблагодарам на здравството, особено Обреновац. Голем аплауз за нив, би сакал повторно да аплаудирам – рече пејачката.

Луѓе, држете се и бидете внимателни – рече Катарина на крајот.

Останати вести од Радио Милева