Радио Милева

Српската манекенка која се самоуби е ќерка на познат музичар и на позната водителка

Српската манекенка која се самоуби е ќерка на познат музичар и  на позната водителка

Манекенката и водителка Марија Чуриќиќ (25) изврши самоубиство во својот стан кој се наоѓа во општината Савски венец.

Марија е ќерка на познатиот српски музичар Ѓорѓе Чуриќиќ, член на бендот „Del Arno“ и новинарката Ана Марија Алвес Чуриќиќ.

Мајката на Марија работела како новинар во Студио Б, а нејзиниот татко свири гитара во бендот и е еден од најпознатите гитаристи.

Дедото на Марија бил амабасадор.

За потсетување, Марија се обесила во недела околу 23 часот. Убавата манекенка беше заштитно лице на неколку брендови, снимаше многу спотови и реклами. Студирала одоноси со јавност, а исто така била новинар, водител.