Радио Милева

Средба по 4 години: Славица Чуктераш и Милан Станковиќ се сретна – еве што си порачаа…

Средба по 4 години: Славица Чуктераш и Милан Станковиќ се сретна – еве што си порачаа…

Пејачката Славица Чуктераш направи подолга медиска пауза, па немашпе прилика често да се гледа со колегите,  меѓу кои и Милан Станковиќ.

Пејачката сега повторно се враќа на сцена и при гостувањето во „Амиџи шоу“ се сретна со Миалн, па кога дозна дека тој бил во Јапонија, каде што таа живееше не издржа да не искоментира.

„Ти си ми секогаш своја, не знам јас сум секогаш различен, а ти своја, изјави Милан.

„Ти си вистинскиот“, одговори Славица Чуктераш.

Имено, Славица се повлече од јавноста бидејќи се посвети на своето семејство и неодамна се оствари во улогата на мајка.

фото:принтскрин