Радио Милева
роденденска честитка

Срцепарателно: Аца Лукас најмногу ја сака неа, неговата мала принцеза на која вака и честиташе роденден (ФОТО)

Срцепарателно: Аца Лукас најмногу ја сака неа, неговата мала принцеза на која вака и честиташе роденден (ФОТО)

Српскиот пејач Аца Лукас  покрај бројните ангажмани летово, најде малку време да помине со својата нобва девојка на скап одмор од пет дена за кој потроши 15.000 евра.

Познато е дека Лукас е слаб на жени, ама уште послаб на своите деца, особено ако е женско и уште одозгора ако му е роденден, како што и беше на неговата мала принцеза!

Аца најде време да биде на нејзиниот роденден, па покрај подарокот сподели фотографија и до неа роденденска честитка со зборови кои ги будат емоциите, растреперуваат душата, разигруваат срцето… неговите зборови до малата принцеза едноставно ги пуштаат чувстата на најјако!

„Мило мое, денес за прв пат ти направи му на тато една услуга! Биди насмеана и среќна цел ден и ниту една секунда немој да си тажна. Тогаш и твојот татко ќе биде најсреќниот татко на светот. Љубов моја, тука сум близу и те гледам и чувам токму онака како што ти бараш од мене пред да заспиеш. Мило мое, јас сум тука и денес уживај те молам.Среќен роденден животе мој! Те сакам! Знаеш колку? До небото и до сто милиони неба и назад, душо моја. Тато! – напишал Лукас во срцепарателниот родендески пост за свјата мала ќеркичка.

 

 

Останати вести од Радио Милева