Радио Милева

Спој на луксуз и минимализам: Ѕирнете во домот на Викторија Лоба (фото)

Спој на луксуз и минимализам: Ѕирнете во домот на Викторија Лоба (фото)
фото:викторија лоба/инстаграм

Пејачката Викторија Лоба активно почна да ја применува праксата да биде модел за некои познати модни брендови за гардероба, накит, козметика…

Нејзиниот профил на Инстаграм е преполн со фотографии на кои таа го предложува својот моден избор на следбениците, а дел од таквите објави ги создава во домашен амбиент.

фото:викторија лоба/инстаграм

Токму оттаму може да се ѕирне во приватноста, односно во новиот дом на Лоба каде живее во својот партнер, бизнисменот Ѓорѓи Калешов.

Иако фокусот е во нешто сосема друго, тешко да не се забележи префинетиот дом на пејачката каде се помешани неколку стилови.

фото:викторија лоба/инстаграм

Пред се доминира темната боја на дрво, индустрискиот стил, минимализмот, но и луксузните детали.

фото:викторија лоба/инстаграм

Во 2018 година Лоба откри дека е посветена на уредување на просторот кој изгледа како од списание.

фото:точка.ком.мк/принтскрин

За потсетување, Лоба неодамна во интервју за магазинот „Бекстејџ“ откри дека е свршена и има веренички прстен на раката, а претстојаната 2020 година ќе се случи и свадбата.

Останати вести од Радио Милева