Радио Милева

Сподели радосни вести: Борко Ристовски и сопругата имаат важен повод за славење (фото)

Сподели радосни вести: Борко Ристовски и сопругата имаат важен повод за славење (фото)
фото: принтскрин/инстагра

Голманот на македонската ракометна репрезентација Борко Ристовски на почетокот на годината заедно со сопругата Нина Ристовска направија свадбена прослава во еден познат скопски хотел.

Парот го користи своето слободно време за да го поминува заедно, а и се максимално посвети и на својот син Душан кој во октомври оваа година ќе наполни две години.

фото: Принтскрин/инстаграм/нинаристовска

Иако Борко не е многу активен на социјалните мрежи, понекогаш знае да објави некоја фотографија и да сподели заеднички моменти со семејството.

Меѓутоа, неговата сопруга Нина е почесто активен корисник на „Инстаграм“ и ги информира следбениците за нејзините активности.

фото: притнскрин/инстаграм/нинаристовска

Овој пат таа сподели убави и радосни вести односно откри дека синчето ги пуштило првите чекори.

„Лесни чекорчиња љубов мамина“ стои во описот на најновата фотографија.

фото: принтскрин/инстаграм/нинаристовска

Под објавата само се нижеа честитки и убави желби.

Останати вести од Радио Милева