Радио Милева

Специјално изненадување: Вакво нешто не очекуваа гледачите на утринската програма, а најмалку водителката Јована Јоксимовиќ (фото)

Специјално изненадување: Вакво нешто не очекуваа гледачите на утринската програма, а најмалку водителката Јована Јоксимовиќ (фото)
фото:инстаграм/јованајоксимовиќ

Водителката Јована Јоксимовиќ денес го слави 38-от роденден, а пред камерите по тој повод и беше подготвено изненадување.

Овој пат во утринската програма на српска ТВ Прва, која ја води Јована и Срѓан Предојевиќ гости беа актерите Горица Поповиќ и Иван Михаиловиќ кои одлучија на водителката на оригинален начин да и го честитаат роденденот.

фото:принтскрин/ТВПрва

Кога беше планирано да почне нивното гостување, тие направија нешто кое не го очекуваа ниту гледачите, а ни Јована. Во студиото влегоа со музика, Иван свиреше на гитара, додека Горица и пееше на Јована роденденска песна.

фото:принтскрин/ТВПрва

Убавата водителка ова исклучително ја израдува, па видно изненадена им се заблагодари од срце, па се изгушкаа и избакнаа.

фото:принтскрин/ТВПрва

Потоа пристигна и тортата, а откако ги дувна свеќите се пошегува дека сега мора да го проветри чадот од студиото.