Радио Милева

Специјална забава и торта: Познатата „Росалинда“ наполни 47 години (фото)

Специјална забава и торта: Познатата „Росалинда“ наполни 47 години (фото)

Ретко кој не се сеќава на егзотичната актерка и пејачка Кораима Торес или попозната како Росалинда од истоимената шпанска серија. Времето си минува, а годините не стојат во место ниту за оваа убава и талентирана дама.

Таа деновиве на јахта го одбележа својот 47-ми роденден и тоа со забава организирана од нејзиното семејство.

Актерката и пејачка, која кај нас е позната по серијата „Росалинда“, сподели фотографии од одбележувањето на 47-миот роденден.

A post shared by Thalia (@thalia) on

Облечена во шарено здолниште од Версаче, Талија позира пред балони кои го испишуваат нејзиното име, специфична торта како и кукла која изгледа како неа.

A post shared by Thalia (@thalia) on

Фотографиите добија многу коментари кај нејзините фанови дека изгледа фантастично за возраста.