Радио Милева

Соседите на Ана Николиќ проговорија за пејачката, па открија дали навистина е ослабена

Соседите на Ана Николиќ проговорија за пејачката, па открија дали навистина е ослабена
фото: ана николиќ/инстаграм

Ана Николиќ на социјалните мрежи често објавува фотографии на кои покажува дека ослабела и дека ја довела линијата до совршенство.

Дека тоа е така и дека фотографиите не се фотошоп, потврдуваат и соседите на пејачката.

Соседите кои живеат спроти згарадата во која живее пејачката велат дека навистина ослабела и дека фотографиите не се фотошопирани.

„Ја гледаме Ана, како да не. Вчера ја сретнав, изгледа супер. Навистина многу е ослабнета, не знам дали ослабела 20кг, но линијата ја довела до совршенство. Секогаш културно се поздравува и многу е љубезна“ вели сосетката Вера и додава дека со поранешниот сопруг Стефан Ѓуришиќ Раста останала во коректни односи.

фото: принтксрин/инстаграм

„Раста редовно доаѓа по ќерката. Често го гледам како доаѓа и си заминува, а некогаш сите одат заедно. Во добри се односи“ вели госпоѓата.

Жена која живее во близина на зградата каде што живее Ана има само пофални зборови за пејачката.

фото: принтксрин/инстаграм

„Ја гледам често, оној црн автомобил е нејзин, тоа значи дека е дома. Само не знам зошто го паркирала пред моја зграда. Навистина е ослабена, секогаш е средена и брза некаде. Често ја гледам со мајка и со дадилката која и помага околу ќерката.Го сретнувам и оној нејзиниот со кого има ќерка…ја посетува ќерката, не можам да кажам дека не е одговорен“ вели таа.

Момче кое седи во зградата кај Ана, вели дека ја сака пејачката и не сака да ја озборува.

„Ана е супер лик и моја драга сосетка. Сега кога ќе се врати на сцената со новите песни и новиот изглед има да биде врв“ вели соседот.

Останати вести од Радио Милева