Радио Милева
силиконска светица?

Сораја одново „го усвити“ Инстаграм со фотографии, ја „запали“ јавноста со изјавите: Покажа гради поголеми од главата, а тврди дека е „силиконска светица“!? (ФОТО)

Сораја одново „го усвити“ Инстаграм со фотографии, ја „запали“ јавноста со изјавите: Покажа гради поголеми од главата, а тврди дека е „силиконска светица“!? (ФОТО)

Старлетата Сораја Вучелиќ со години е во фокусот на вниманието на јавниоста. Многу често нејзините објави на социјалните мрежи будат голем интерес и кај следбениците и кај медиумите. Нејзините најнови фотографии  го „усвитија“ Инстаграм и предизвикаа лавина коментари, додека старлетата позираше среде зима во костим за капење, кој едвај ја покриваше нејзината бујна „фризирана предница“.

Убава си, ама имаш гради поголеми од главата“ – ова само еден од  од довитливите коментари на социјалните мрежи. Старлетата ја следат над 420 000 луѓе на Инстаграм, додека таа не следи апсолутно никого.

Но, Сораја не ја „запали“ јавноста само со фотографиите, туку и со своите неодамнешни изјави, кога откри каква е кога е во врска и аккви мажи ја привлекуваат:

 

„Никогаш не би бил со многу постар човек од себе, затоа што не би имал заеднички интереси со него. Некој на моја возраст, млад и зрел, најмногу ми одговара. Полн со живот и амбиции. За мене, моногамната врска е единствена реална врска помеѓу две лица. Колку и да делувам дека се однесувам  модерно и слободно, јас не сум за излети во врската врската и прељуба. Избирам лојалност и верност“ – изјави старлетата на што многумина слатко се изнасмејаа., иако убедени сме дека има и такви што ќе поверуваат дека вокога е во врска, Сораја е… „ силиконска светица“!?

Останати вести од Радио Милева