Радио Милева

Сопругот се противи на нејзиниот избор: Гога Секулиќ смисли необично име за синот

Сопругот се противи на нејзиниот избор: Гога Секулиќ смисли необично име за синот
фото:инстаграм гога секулиќ

Иако нејзиниот сопруг Урош Домановиќ не се согласува со нејзиниот предлог, Гога Секулиќ е сигурна дека своето прво дете ќе го крсти по претседателот на Србија.

Меѓутоа, нејзното синче нема да се вика Александар, туку Вучиќ, бидејќи неговото презиме е симбол за победа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goga Sekulic (@sekulicgoga) on

-Ми се допаѓа Вучиќ, бидејќи си одговара со презимето на Урош, Домановиќ. Звучи моќно, но мојот избраник има некои свои предлози. Во секој случај ќе мора да одлучиме брзо, бидејќи терминот за породување се ближи, вели Гога за српски Курир.

Пејачката по повеќе години борба за потомство, кон почетокот на годината остана во блажена состојба.

 

View this post on Instagram

 

SUTRA PREMIJERA SPOTA 31.10 U 16h“HOTEL”🤰🤩 @veracitysrbija @idjvideos @idjtv.official @s_lazic @miomirmilic @wishjewelry.rs

A post shared by Goga Sekulic (@sekulicgoga) on

Иако е во поодмината бременост, таа го снимаше спотот за песната „Хотел“.