Радио Милева
Друго време, други ставови

Сопругата на Саша Поповиќ со оправдување пред Зорица Брунцлик: „Никогаш не сум рекла дека не може да влезе кај мене дома“

Сопругата  на Саша Поповиќ со оправдување пред Зорица Брунцлик: „Никогаш не сум рекла дека не може да влезе кај мене дома“
фото:сузана јовановиќ/инстаграм фан пејџ

Зорица Брунцлик повторно се појави во „Гранд“ по шест години, како гостин во емисиите „Ѕвезде Гранда – Специјал“ и „Никад није касно“, а многумина сè уште ги паметат нејзините изјави по напуштањето на жирито на „Гранда“.

– Како можам да разговарам со некој што достоинствено не ми рече „збогум“?!Ниту Брена ниту Саша. Стојам зад тоа! Жал ми е што дури и Сузана Јовановиќ влезе во таа приказна кога рече: “Таа никогаш повеќе нема да влезе во мојата куќа!” Тоа зборува повеќе за неа отколку за мене – истакна Зорица во 2015 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @zorica_brunclik_zoka

Сепак, сега Сузана истакна дека никогаш не го кажала она што го цитирала пејачката во тоа време.
– Никогаш не го реков тоа, таман работа! Ја обожавам Зорица, нејзините песни, го сакам она што го прави, таа е навистина голема sвезда, мислам сè најдобро за неа и навистина немам ништо против Зорица Брунцлик – рече Сузана за Телеграф Џетсет.

Сопругата на Поповиќ откри кога последен пат слушнала со Зорица.

– Не знам точно, многу одамна. Кога го напушти „Гранд“, ние дури и не се видовме потоа. Секој си ја заврши својата работа, сосема нормално – рече Сузана.

Останати вести од Радио Милева