Радио Милева
повик и провокација

Сопругата на легендарниот голман од Премиер лигата „пиштол гола“ апелира да останете дома (ФОТО)

Сопругата на легендарниот голман од Премиер лигата „пиштол гола“ апелира да останете дома (ФОТО)

Нора Сегура, сопругата на легендарниот американски репрезентативен голман Тим Хауард, која бранеше во „Премиер лигата“ во Англија за „Манчестер Јунајтед“ и „Евертон“ цели 13 години, постојано воодушевува повеќе од 320.000 следбеници на Инстаграм со жешки фотографии.  НО, овој пат таа отиде и чекор подалеку.

Нора објави фотографија на која позира на креветот целосно гола, покриена со прекривката од постелнината.

Таа ги повика сите да го почитуваат карантинот и да не ги напуштаат своите домови. А кога веќе мора да сме дома, Нора за сите вас, покрај разголената фотографија има уште една мала провокација, во вид скокотливо прашање: „А, како си поминувате?“

За вас не знаеме, ама за неа… е повеќе од јасно!

 

View this post on Instagram

 

Stay home Lovie 🏡 @girlsonglass #2020iscancelled #quarantine How are you keeping busy?

A post shared by Nora Segura (@norassegura) on

 

Останати вести од Радио Милева