Радио Милева

Сопругата на Бредли Купер, Ирина Шајк, ја опколија папарации, а таа изненади со однесувањето (фото)

Сопругата на Бредли Купер, Ирина Шајк,  ја опколија папарации, а таа изненади со однесувањето (фото)
фото:getty images

На доделувањето на Оскар најголемо внимание предизвика блискоста на Лејди Гага и Бредли Купер, но и сопругата на актерот, Ирина Шајк, која гледаше од публиката.

Додека за нивниот надоден љубовен триаголник постојано се пишува, популарната манекенка е видно нерасположена.

фото:profimedia

Атрактивната Ирина ја напуштала терераната со прикриено лице со очила за сонце, а кога ги здогледала папараците, се обидела да се сокрие.

фото:profimedia

Не се трудела да сочкрие дека е нерасположена, па ја покрила главата со палтото и се упатила кон автомобилот.

фото:profimedia

Многумина заклучија дека тоа докажува дека ситуацијата помеѓу Бредили и неа не е во најдобар ред. Сепак, никој од нив се се огласил да потврди или демантира за многуте пишувања по Оскарите.