Радио Милева

Со три кујни и посебна куќа за вработените: Весна Змијанац ги отвори вратите од својот дом (видео)

Со три кујни и посебна куќа за вработените: Весна Змијанац ги отвори вратите од својот дом (видео)
фото:твпинк/принтскрин/амиџи шоу

Весна Змијанац е пејачка без чија песна речиси не поминува ниедна прослава. Таа во текот на својата долга кариера испеа многу хитови, а во моментот на најголема слава, таа изгради прекрасна куќа на Букуja, во која секогаш одеше кога имаше желба да се скрие од сите и да го најде својот мир.

Далеку од љубопитните очи, Весна минуваше време во оваа куќа, уредувајќи ја по своја мерка. На парцелата што ја поседува има две куќи, едната во која престојува Весна, а другата е помала и служи за сместување на луѓе кои се грижат за одржување на имотот.

фото:твпинк/принтскрин/амиџи шоу

Во нејзиниот дом има дури три кујни, а колку што е позната како добар готвач, таа одгледува свој зеленчук секоја година во градината.

фото:твпинк/принтскрин/амиџи шоу

Приземјето на нејзината куќа е полно со рустичен стил, а има и семејни фотографии насекаде. Големата дневна соба има и камин.

фото:твпинк/принтскрин/амиџи шоу

Горе има спална соба, како и голем гардеробер, како и пространа бања. Самата пејачка призна дека кога станува збор за декорирање на ентериерот, за неа не и е важно да изгледа светски.

фото:твпинк/принтскрин/амиџи шоу

Иако често престојува во Белград, поради работата, но и за да ја види својата ќерка, Николија и зетот, но и за да ја причува внуката, сепак нема сомнение дека Весна сè уште го наоѓа својот мир во куќата што ја направи за себе.

Останати вести од Радио Милева