Радио Милева

Со песна од Влатко Лозаноски и под менторство на Јелена Карлеуша, овој Македонец растури во „Ѕвездите на Гранд“

Со песна од Влатко Лозаноски и под менторство на Јелена Карлеуша, овој Македонец растури во „Ѕвездите на Гранд“
фото: принтскрин/јутуб

Во саботното издание на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и веќе добро познатиот 22 годишен Мартинијан Кириловски од Куманово.

Во првиот круг Мартинијан се покажа во одлично светло, па веднаш ја доби довербата од жирито, а како ментор ја одбра Јелена Карлеуша.

фото: принтскрин/јутуб

Во таа прилика таа истакна дека тој ќе биде голема ѕвезда и дека многу кандидати не стигнале до финалето, но биле големи ѕвезди.

фото: Принтксрин/јутуб

Во последната емисија тој се претстави со песните „Километри“ од Влатко Лозаноски и „Милиметaр“ од Жељко Јоксимовиќ.

Додека Мартинијан настапуваше, Карлеуша и Поповиќ се забавуваа и играа.

фото: принтскрин/јутуб

Кумановецот освои вкупно шест гласа и со тоа директно помина во следниот круг.

фото: принтскрин/јутуб

„Каков талент, каква енергија, какво момче. Браво Македонија.Добро момче, добра енергија, добро изгледа. Ги имаш сите предиспозиции да ова сцена биде твоја до крајот на животот. “ викаше Карлеуша во студиото на „Гранд“.

фото; принтскрин/јутуб

Како Мартинијан ќе се претстави во следниот круг и дали повторно ќе го освои жирито останува да видиме.

Неговиот настап може да го погледнете во видеото подолу на 02ч и 1о мин.