Радио Милева

Со перика и машки костим: Тијана Дапчевиќ извади фотографија стара 25 години (фото)

Со перика и машки костим: Тијана Дапчевиќ извади фотографија стара 25 години (фото)
фото:тијана дапчевиќ/инстаграм

Пребарувањето по старите фото-албуми во време на домашна изолација поради коронавирусот, ни стана секојдневна активност на сите.

Навраќање низ времето и на некои убави спомени кои ќе не разведрат во ова време- невреме.

Овој пат тоа го направи Тијана Дапчевиќ која на социјалните мрежи покажа како изгледала во студентските денови.

На фотографијата свири виолончело, има перика, сценска шминка и облека.

-Студент прва година ФМУ Скопје. Некое случување беше во прашање, јас свирев Бах, далечната 1995 година, напиша Тијана за досега невидениот фото-спомен.

Останати вести од Радио Милева