Радио Милева

Со менторството на Шерифовиќ до победа: Огнен Здравковски се пофали за новиот успех во „Ѕвездите на Гранд“

Со менторството на Шерифовиќ до победа: Огнен Здравковски се пофали за новиот успех во „Ѕвездите на Гранд“
фото:инстаграм

Македонија има доста кандидати кои се натпреваруваат за победа во големото регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Еден од нив кој втора година по ред е во обид да стигне со финале, па и победа, е младиот и надежен пејач Огнен Здравковски.

Според новите правила во новата сезона, секој од учесниците кои ќе освојот повеќе гласови од жирито, имаат можност да одберат свој ментор кој ќе го подготвува пред секој настап.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ognen Zdravkovski (@ognenzdravkovski) on


Нашиот Огнен ја избра Марија Шерифовиќ, која очигледно одлично ги надградува вокалните способности на Здравковски.

Имено, преку својот Инстаграм тој откри дека веќе влегов во третиот круг на елиминации, додека публиката на ТВ екраните периодов треба да го види неговиот настап во вториот круг.

За да нема дилеми и очекувања, Огнен ги информираше своите следбеници и фанови дека одлично му оди.

Дали ќе дотурака барем колку охрианецот Ристе Ристески, останува да почекаме.

Останати вести од Радио Милева