Радио Милева

Со години беше непознат за јавноста: Еве како изгледа синот на Мајкл Џексон кој како бебе за малку не го испушти од балкон (фото)

Со години беше непознат за јавноста: Еве како изгледа синот на Мајкл Џексон кој како бебе за малку не го испушти од балкон (фото)
фото: REUTERS/TOBIAS SCHWARZ

Бленкет Џексон се прослави уште додека беше во пелени откако неговиот татко Мајкл Џексон речиси не го испушти од оградата балконот од хотел во Берлин 2002 година додека го покажуваше на папараците.

После тоа, во медиумите „се крена“многу прашина, а огласија и активисти на детските здруженија. Неговиот планетарно познат  татко брзо се извини за своите постапки, нарекувајќи ја постапката “ужасна грешка”.

Денес тоа бебе кое Мајкал Џексон го доби од анонимна сурогат мајка, има 17 години и живее прилично повлечено, па затоа е малку познат за јавноста.

Се до две години по смртта на Џексон, изглдот на неговиот најмлад син беше непознат. Токму поради тоа некогаш го нарекуваа  „Невидливото момче“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Prince Michael “Bigi” Jackson (@bigisjackson) on


Неговото вистинско име е Принц Мајкл Џексон II, но е најдобро познат по прекарот „Бленкет“ .  Во 2015 момчето го промени своето име во Биги, пишува „The Sun“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Prince Michael “Bigi” Jackson (@bigisjackson) on

Од 2009 за него се грижи баба Кетрин и братучедот Тито Џо. Во 2017 година, неговата сестра Париз откри дека двајцата повеќе не живеат заедно на имотот на нивниот татко во Калифонија.

Инаку со денови не стивнуваат написите дека Мајкл Џексон злоставувал малолетници, кои денес тоа го признаваат.

 

фото/видео:Инстаграм,јутјуб/REUTERS/TOBIAS SCHWARZ

Останати вести од Радио Милева