Радио Милева

Со црна коса и како друга личност: Еве како изгледала Сузана Турунџиева пред 24 години (фото)

Со црна коса и како друга личност: Еве како изгледала Сузана Турунџиева пред 24 години (фото)

Пејачката, водителката, писателакта Сузана Турунџиевска е активна на социјалните мрежи, па своите следбенци на Инстаграм знае да ги израдува со галерија од фотографии.

Покрај фотографии од своите книги, од своето семејство, од пријателите, таа деновиве одлучи да се потсети на убавите спомени и сподели фотка пред 24 години, кога била во Будимпешта.

Турунџиева ја објви фотографијата на Инстаграм и во описот напиша „Будимпешта 1994“. А се гледа дека Сузана има црна коса и различен стил на облекување.

 

Budapest 1994

A post shared by Сузана Турунџиева (@suzana_turundzieva) on

А еве како писателката,музичар и ТВ водителка изгледа денес.