Радио Милева

Сними дел од домашна атмосфера: Елена Велевска сподели приватен момент, па доби еден тон коментари

Сними дел од домашна атмосфера: Елена Велевска сподели приватен момент, па доби еден тон коментари
фото: Принтскрин/еленавелевска

Официјално остануваат уште неколку дена до крајот на летото и започнување на есената. Меѓутоа, со доаѓањето на 1ви септември некако се враќаат и обврските  и одговорностите.

Македонската пејачката Елена Велевска зад себе имаше бурен период, па се разведуваше, па не се разведуваше.

За даконечно дека не се разведува и дека во нејзиниот брак се е во најдобар ред.

Велевска летото освен за настапи по ресторани, го искористи и за да помине неколку дена на одмор каде што бараше спас од жешките горештини, но  и да ги наполни батериите.

фото: Притнскрин/инстаграм/еленавелевска

Со започнувањето на 1ви септември, започнаа не само одговорностите и обврските на Велевска, туку и на нејзините деца.

Имено, нејзината ќерка Софија која оди на училиште се врати на своите училишни обврски и започна со учење.

Па така, деновиве Велевска сними еден таков момент односно ја сними нејзината ќерка како седи со учебник и пее.

„Кога учењето е песна“ напиша  Велевска во описот на видеото каде нејзината ќерка ја прелистува книгата и пее.

Под објавата, Велевска доби еден тон коментари кои сите беа позитивни и со пофални зборови.

Дали Софија ќе тргне по стапките на мама и во иднина ќе и се разбуди желба да биде пејачка и дел од јавната сцена останува да видиме.

Останати вести од Радио Милева