Радио Милева

Снеже Велков славеше роденден – еве колку години наполни водителката (фото)

Снеже Велков славеше роденден – еве колку години наполни водителката (фото)
фото:снеже велков/инстаграм

Се вели дека дамите не се прашуваат за годините, а на повеќето тоа како да тоа им одговара, па ретко ќе слушнете некоја припадничка на понежниот пол која како од пушка го изговара бројот на летата кои ги изживеала.

Снеже Велков е една од оние ретките што воопшто нема намера да сокрие дека е во четвртата животна деценија, а по повод нејзиниот роденден, таа гордо го истакна бројот на свеќичките кои ги дувна на тортата.

Снеже наполни 38 години, а како славеничка, денот и беше исполнет со возбуда, радост и подароци.

Бидејќи е познато дека обожава да готви, од приложеното се гледа дека била пресреќна од добиените тави на подарок.


Таа објави неколку фотографии како го минала денот, а на една во описот напиша дека 38 воопшто не и „стојат“ лошо.

Останати вести од Радио Милева